MATRIX Talent 2012 | Juran ART Company

MATRIX Talent 2012

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor w require_once() (linia 3190 z /home/wedding/domains/juranart.com/public_html/hairstudio/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor w require_once() (linia 127 z /home/wedding/domains/juranart.com/public_html/hairstudio/sites/all/modules/ctools/ctools.module).
 28 maja, podczas wielkiego finału, zwycięzcą MATRIX Talent został Piotr Mazurkiewicz, który na scenie MATRIX Global Show zachwycił publiczność nie tylko talentem fryzjerskim, ale również wspaniałym, estradowym głosem. Wkrótce Piotr uda się w inspirującą podróż do centrali MATRIX - Nowego Jorku, która była główną nagrodą konkursu. Drugie miejsce zajęła Anna Zenkovska,, trzecie Bogusława Chmiest. Ponadto, jury przyznało wyróżnienie, które otrzymała Martyna Maria Mosiołek. Ogromne gratulacje, za wspaniałe występy i niewątpliwy talent należą się również pozostałym finalistom: Anecie Dunst, Krystynie Gleń, Magdalenie Ludtke, Magdalenie Mróz, Kamilowi Gregorczykowi oraz Robertowi Wypychowi.
Jednym z elementów spotkania był również wyjątkowy pokaz grupy MATRIX.art. Zespół ten stanowi część międzynarodowego środowiska edukatorów marki. Magdalena Kaszubska, Małgorzata Sidorkiewicz, Joanna Waśniewska, Mariusz Baldziński oraz Krzysztof Domalaczny specjalnie na MATRIX Global Show przygotowali autorski pokaz strzyżeni, koloryzacji oraz upięć inspirowaną najnowszymi trendami pt. „Kolory Planet”.
Punktem kulminacyjnym wieczoru był zachwycający pokaz uznanego kanadyjskiego stylisty Alexandra Chabot. Spektakl Queen porwał publiczność wyjątkową interpretacją fryzjerstwa awangardowego artysty.
Uwieńczeniem imprezy był występ Ady Szulc, finalistki programu X Factor.
Podsumowaniem wydarzenia było seminarium z udziałem Alexandra Chabot.Alexandre Chabot jest autorem ponad setki pokazów, z którymi podróżował po wielu krajach, na różnych kontynentach: Kanadzie, USA i większej części Europu. Od lat jego priorytetem jest rozwój swoich umiejętności. Doświadczenie wzbogacił biorąc udział w licznych szkoleniach m.in. Londynie, Paryżu i Nowym Jorku u najlepszych stylistów  w branży. Alexandre to przede wszystkim showman. Ma wrodzony talent do pracy na scenie.
 
 
 
 
Zobacz fotoreportaż z konkursu w naszej galerii
 

Anna Zenkovska finalistka MATRIX Talent 2012 . Top Stylistka klasy międzynarodowej  we fryzjerstwie. Absolwentka Akademii Fryzjerskiej w Kijowie. Mistrzyni Ukrainy , finalistka Mistrzostw  Świata  2011 w Mediolanie,      Koordynator III Międzynarodowego Kongresu Stylistów. Prowadzę „Juran  ART  Studio” w Opolu. Dwa lata temu przyjechałam do Polski z Ukrainy.

 
? Jakie zaczęła się Twoja przygoda z fryzjerstwem? Czy masz swojego 
mistrza?
 
-Strzygłam  od 10-ego roku życia przyjaciółki i sąsiadów. Ale  żeby robić to profesjonalnie nigdy nie myślałam. Gdy byłam na trzecim roku studiów(jestem ekonomistą z wykształcenia), postanowiłam skończyć krótki kurs nauki fryzjerstwa, tylko z ciekawości, a miesiąc przed końcem tego kursu już pracowałam w salonie, ponieważ wtedy zrozumiałam, że fryzjerstwo jest moją pasją. Po kilku latach stało się jasne, że mi brakuje wiedzy, jednak ten krótki kurs z którego zaczęłam, był poniżej średniego poziomu. Postanowiłam jechać  do jednej z najbardziej znanych akademii fryzjerskich w Europie – do Akademii "Vladimir Tarasyuk," i ukończyłam ją  z wyróżnieniem. Pózniej, nie raz udało mi się być na szkoleniach  tego genialnego mistrza.  Vladimir Tarasyuk i nauczyciele jego Akademii  dali mi mocną techniczną podstawową wiedze,  ponieważ nikt nie uczy tak jak oni. Na akademii, nauczyłam się strzyc włosy,  robić wieczorowe  i ślubne fryzury, uczyłam się u Mistrzyni Świata we fryzjerstwie  Ingi Datsyuk, która mieszka i pracuje w Dniepropietrowsku. Jej niezwykły styl nadal inspiruje mnie podczas pracy z pannami młodymi. Od 2009 roku zaczęłam brać udział w różnych konkursach. Najpierw był "Striż 2009" w Doniecku, 3 miejsce, a następnie Mistrzostwa Ukrainy i Świata w 2011 roku.  Dzięki mojemu  trenerowi  Inne Pikusz , wielokrotnej Mistrzyni Świata, stałam się Mistrzynią Ukrainy, i weszłam do pierwszej dziesiątki na Mistrzostwach Świata w Mediolanie.  Inna Pikusz wychowała nie jednego mistrza, ma wielki talent nie tylko w sztuce fryzjerskiej, ale wielki dar nauczania. Dwa lata temu moja rodzina przeniosła się do Polski i ja  jeszcze nie jestem obeznana z dziełami polskich artystów-fryzjerów, ale lubię to co robi  Joanna Zaremba,  styl jej fryzur jest dla mnie bardzo ciekawy .
 
? Skąd czerpałaś inspirację do nagrodzonej stylizacji?
 
Szczerze mówiąc, temat do konkursu  MATRIX  Talent, zasugerował mi szef edukacii Matrix Rafał Więcławski, genaralnie udział w tym konkursie był bardzo spontaniczny, wpadliśmy na pomysł z fryzurą  w ciągu zaledwie kilku godzin przed naszym przybyciem do Sosnowca, gdzie odbywała się  eliminacja do pólfinalu, moja modelka  Kalina, przed wyjściem do oceny Jury zapomniła zdjąć  swoją kurtkę, która  przypominala mundur wojskowy, a Rafał powiedział, że widzi przed sobą żołnierza, lecz żołnierz  z jakiegoś odległego czasu, wszyscy byliśmy zgodni. A potem, gdy okazało się, że dostaliśmy się do finału, rozwinieliśmy  poprostu tą tematykę, były uszyte mundury dla mnie i dla Kaliny, kupiłyśmy miecz, wyszukałiśmy  muzykę, zmontowaliśmy wideo. Całym  naszym  występem  starałyśmy się przekazać ducha tego czasu, czasu Napoleona: miłość do życia, strach przed rozdzieleniem z ukochanym, patriotyzm, złamane wojną  losy, nienawiść  do tyranii ...
 
? Czym jest dla Ciebie wysoka lokata w tak prestiżowym konkursie?
 
Udział w Matrix Talent pozwolił mi wygrać i- pad (żartuję). Faktycznie, jest to jedna z najbardziej prestiżowych konkursów w Europie do tej pory. Wyróżnia się swoją niezwykłą filozofią ponieważ można pokazać siebie z różnych stron, aby zwracać uwagę na rzeczy, których normalnie nie zauważamy, bo nie można natknąć się na nie w codziennym życiu. Na przykład, nigdy nie miłam możliwość dotnąć miecza, lub gdyby można  było mieć na scenie żywego konia, to z pewnością zajęłabym 1 miejsce za innowacyjność ! Tak naprawdę najważniejszą rzeczą dla mnie jest to,że  w Polsce nie patrzą na  narodowość, tylko doceniają ludzi za to co chcą i potrafią wyrazić zarazem, bo teraz mieszkam w Opolu, budując nowe życie dla mnie i mojej rodziny ,  gdzie odnalazłam się w 100% oraz dla mnie najwazniejsze jest to że moje dzieci i mąż również świetnie się zaklimatyzowali. Na konkursie poznałam dużo ciekawych ludzi, wielkim zaszytem było dla mnie to , że miałam możliwość poznać  Christine Gleń, spodobała mi się inspiracja Christyny pt.  "Rajski ptak". Życzę wszystkim fryzjerą żeby sprobowali swych sił w niezwykłej w roli aby wziąść udział w Matrix Talent ponieważ jest  to niezapomnianą przygodą!
 
? Jakie przed Tobą cele, wyzwania, plany?
 
W tej chwili,  jak zawsze przede mną wielki cel, kiedy istnieje jeden duży  małe przeszkody na drodze do niego są niewidoczne. Mam dużo pomysłów do zrealizowania. Od dwóch lat jesteśmy w Polsce, mój mąż i ja osiągnęliśmy już wiele, otworzyliśmy salon, rozwijamy własny biznes, wychowujemy dzieci. Mój mąż Juran Czernych jest fotografem,  inspirujemy się nawzajem. Moim marzeniem jest zdobycie  Pucharu Świata i stać się mistrzem, planujemy pokazy, show (wspólpracujemy z początkującym, ale bardzo utalentowanym projektantem) z którym chcemy połączyć siły i zrobić pokaz fryzur, stylu i mody. Chcę przekazywać więcej wiedzy, ponieważ mam tak duże doświadczenie, że czas przekazać to innym. Chcielibyśmy zorganizować dla polskich profesjonalistów  i amatorów szkolenia i seminarium z najlepszymi mistrzami fryzjerstwa, wizażu i fotografii z Rosji i Ukrainy, uwierzcie mi: mamy coś do okazania. W sztuce nie istnieją żadne granice, a ja zauważyłam, że wszyscy tu zapatrzeni są na Zachód, i nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na Wschód)) Jednym z projektów, w który mój mąż i ja jesteśmy teraz zaangażowani, to Międzynarodowy Kongres Stylistów. Nasza firma jest koordynatorem tego Kongresu w Polsce. Jest on organizowany co roku pod koniec września na Rodos, tam spotykają się masa stylistów, fryzjerów, artystów makijażu i fotografów z Izraela, Włoch, Korei, Rosji i Ukrainy. Przez cały tydzień wymieniamy się doświadczeniami, pomysłami, razem robimy pokazy, sesje zdjęciowe i seminaria. Można uzyskać nie tylko bezcenne doświadczenie, ale także poznać nowych ludzi nawiązac kontakty, przeżyć na Kongrese panuje niezapomniana atmosfera międzynarodowej kreatywnej współpracy. Moim marzeniem jest doprowadzenie do Kongresu polskich fryzjerów stylistów i fotografów, tak jak mówimy na Ukrainie (jedziemy po to aby pokazać siebie i zobaczyć innych).
 
 
Nasz zawód wymaga stałego napływu świeżych pomysłów, bez niego nie ma rozwoju, nie ma postępu, nie ma życia. W Polsce jest  jeszcze więcej małych saloników  niż dużych sieci salonów. Fryzjerzy, którzy często pracują w swoim salonie sami lub ewentualnie z uczennicą, przez co popadają w rutyne co niestety póżniej nie pozwala wprowadzić nowych pomysłów i inspiracji. A takie konkursy jak Talent Matrix może pozwolić oderwać się od rutyny i dac inspirację do dalszego rozwoju i działania.A wracając do swojego salonu, możemy pokazać swoim ukochanym klientom że cały czas się rozwijamy z myślą o nich, to póżniej owocuje ,ponieważ napewno pozyskamy więcej nowych klientów. Bo tak jak się mówi :„stojąc w miejscu ,cofasz się”.