Mistrzostwa Świata 2011 | Juran ART Company

Mistrzostwa Świata 2011

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor w require_once() (linia 3190 z /home/wedding/domains/juranart.com/public_html/hairstudio/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor w require_once() (linia 127 z /home/wedding/domains/juranart.com/public_html/hairstudio/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

W dniach  25 - 26 wrzesnia 2011. w Mediolanie odbyły się  Mistrzostwa Swiata  (OMC Individual World Championship) w takich konkurencjach jak: fryzjerstwo, estetyka paznokci  i makijażu.


 

W Mistrzostwach  udział wzięła mieszkanka Opola, top  stylistka klasy międzynarodowej- Anna Zenkowska, która zajęła tam 6 miejsce.

Konkurencje były bardzo trudne, dlatego, że wystartowało w nich  około 800 uczestników,a każdy z nich prezentował  wysoki, europejski poziom. Artyści z Polski, Rossii, Wloch, Danii, Niemiec, Hollandii, Chin, Ameryki, Ukrainy  i wielie innych, przedstawili bardzo ciekawe i nowoczesne, propozycje.Widzowie, tłumnie odwiedzający zawody, byli oczarowani tym, co prezentowali uczestnicy Mistrzostw.Każda z trzech podstawowych dyscyplin, podzielona była  na różne konkurencje. Stworzone przez uczestników fryzury i makijazy, oceniało bardzo kompetentne jury, składające się z fryzjerskich mistrzów świata i ekspertów  klasy międzynarodowej. Uroczysta ceremonia wręczenia medali i dyplomów  zwycięzcom wszystkich kategorii Mistrzostw, odbyła  się  w dniu 26.09.2011. Udział i osiągnięty sukces w Mistrzostwach Swiata pozwalia Polsce,  wejść na arenę międzynarodową, zarówno w celu demonstrowania  osiągnięc polskich   fryzjerów i wizazystow jak  i do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami światowej mody fryzjerstwa. Międzynarodowa Organizacja OMC ( Organisation Mondiale Coiffure)  organizuje te najważniejsze imprezy o randze europejskiej i światowej.

Historia Mistrzostw Świata Fryzjerstwa zaczyna się  od daty organizacji Międzynarodowej Konfederacji Fryzjerów (CIC)w 1946 roku w Lyonie we Francji, która w 2000 r. połączyła  się z Międzynarodową Organizacją  Artystyczną (OAI) i otrzymała  nazwę Organisation Mondiale Coiffure (OMC) . Kraje założyciele tej organizacji w 1946 roku to -  Belgia, Francja, Wielka Brytania, Luksemburg  i Szwajcaria. Pierwsze mistrzostwa świata odbyły się we Francji w 1947 roku, w którym wzięły udział tylko  fryzjerzy damscy. Mistrzostwa Świata odbywają się jeden  raz w ciągu 2 lat. Każdy z nich poprzedzony jest minimum 3 mistrzostwami , w których obowiązek ma uczestniczyć każdy kraj, członek tej organizacji.

Na czele  OMC od 2004 roku jest pan Salvatore Fodera (USA), a pierwszym prezesem OMS od momentu zjednoczenia dwóch największych światowych organizacji  fryzjerskich, był Pan Pierre Sessari (Francja).

Obecnie OMC  łączy fryzjerów,wizażystów   i manicużystów  64 krajów z Europy Zachodniej, Środkowej, Wschodniej Europie, obu Amerykach, Azji i Afryki.

Przez ponad 60 lat,  Międzynarodowa Organizacja Fryzjerów służy jedynemu celowi,  - promowanie fryzjerstwa, kosmetyki  i estetyki na świecie.