Mistrzostwa Świata - Milano 2012 | Juran ART Company

Mistrzostwa Świata - Milano 2012

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor w require_once() (linia 3190 z /home/wedding/domains/juranart.com/public_html/hairstudio/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor w require_once() (linia 127 z /home/wedding/domains/juranart.com/public_html/hairstudio/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

Przekraczając nawet najbardziej optymistyczne oczekiwania i prognozy (według OMC, Światowej Organizacji fryzjerów) 6-8 padziernika 2012 roku w Mediolanie odbyły się Mistrzostwa Świata we Fryzjerstwie.

OMC - jest największą międzynarodową organizacją fryzjerów z 60 krajów liczącą ponad 1 mln członków na całym świecie, w większości właścicieli salonów. Jednym z głównych celów organizacji jest prowadzenie profesjonalnych konkursów międzynarodowych i regionalnych. Na Mistrzostwach Świata 2012 w Mediolanie  uczestniczyli fryzierzy z 36 krajów. Liczba widzów przekroczyła 28.000. Ponad 500 uczestników walczyło w 29 konkurencjach: fryzury damskie i męskie, fryzury - wieczorowe, fantazyjne, full fasion look i oczywiście, ponadczasowa klasyka, oraz w kategorii makijaż – fantazyjny, ślubny, jak i w mistrzostwach sztuki zdobienia paznokci. 

 

Na imprezie nie mogło zabraknąć najlepszych z najlepszych, ponieważ tegoroczny poziom mistrzostw był bardzo wysoki,  najwyższy na przestrzeni ostatnich lat. Jeteśmy dumni, iż nasi znani koledzy – fryzjerzy stylisci odnieśli kolejne sukcesy. 

 

Andrzej Matracki – Mistrz Świata, Europy i trzykrotny Mistrz Polski, w Mediolanie odniósł sukces jako trener kadry Danii, która we Włoszech zdobyła drużynowe Mistrzostwo Świata. Jedna z fyzjerek przygotowywanych przez Andrzeja Matrackiego zdobyła indywidualnie aż 5 medali. Nasz mistrz wraz ze swoją ekipą zaprezentował także w Mediolanie zimową kolekcję fryzur "SPASE", która zachwyciła fryzjerów z całego świata, odwiedzających Mistrzostwa. 

 

Wziąć udział w takim konkursie jak Mistrzostwa Świata jest marzeniemi zaszczytem dla każdgo fryzjera i stylisty, jest to kwestią wielkiego prestiżu wydarzenia, które daje szansę na sprawdzenie swoich umiejętności na arenie międzynarodowej. Warto zwrócić uwagę, że sądziowie tego typu konkursów stanowią elitę Świata fryzjerstwa – wyznaczają niejednokrotnie nowe trend, dlatego też ich osiągnięcia również zasługują na nagrodę i docenienie.. Na tegorocznych Mistrzostwach w Mediolanie honorową nagrodę otrzymał mistrz fryzjerstwa artystycznego Aleksander Stankiewicz z Olsztyna, który został doceniony za wieloletnią pracę sędziowską. Jak sam mówi jest to prestiżowe wyróżnienie, za rzetelną pracę, w którą wkłada całe swoje serce.  Nagrodę sędziowskę zdobyła również Marta Prszybyło która dostała Platynowe wyróżnienie. 

 

Można bez obaw powiedzić, że Mistrzostwa Świata to okazja  pokazać swoje umiejętności i bronić honor swojego kraju. Jak mówi Andrzej Matracki, start na takich Mistrzostwach jest tym samym, czym dla sportowca reprezentowanie kraju na olimpiadzie. Jest to niesamowite uczucie być reprezentantem POLSKI i sięgać po najwyższe laury. Tytuł Mistrza Świata niesie za sobą ogromną odpowiedzialność jak i moc oraz pozytywną energię, którą trzeba przekazać osobom zaczynającym pracę w tym zawodzie. 

 

W tym roku honoru Polski na Mistrzostwach Świata bronili  Anna Zenkovska mistrzyni Ukrainy we fryzjerstwie, uczestniczka  Mistrzostw Świata 2011 i założycielka Federacji stylistów i kreatorów z Opola, oraz Paweł Matracki najmłodszy w historii fryzjerstwa polskiego mistrz Polski seniorów z Olsztyna, od 2001 roku członek Narodowej Kadry Fryzjerstwa Polskiego. Jego umiejętności we fryzjerstwie już dawno przekroczyły granice kraju. Paweł zdobył złote i srebrne medale w najbardziej prestiżowych fryzjerskich konkursach. 

 

Paweł Matracki ze startu w Mistrzostwach jest zadowolony, bo jak mówi zrobił wszystko, co mógł zrobić, a tegoroczny poziom mistrzostw był bardzo wysoki i udział w konkursie był ogromnym wyzwaniem. 

 

Anna Zenkowska uważa, że ​​podobne zawody  to integralna część profesjonalnego życia stylisty. Udział w zawodach o randze międzynarodowej jest ciężką pracą, która wymaga artystycznego spojrzenia na świat. Konkurs - rodzaj treningu, szkoła praktycznej umiejętności, mówi Anna. Dla Niej najważniejszą rzeczą była reakcja ludzi na jej pracę, która wzbudziła duże zainteresowanie i otrzymała pochlebne opinie. Anna podkreśla, że sam start w Mistrzostwach jest już zwycięstwem i nagrodą dla Fryzjera i nie ma nic piękniejszego, kiedy Twoja praca, która jest równocześnie życiową pasją zostaje wysoko oceniana przez osoby z branży. Mistrzostwa Świata pozwalają zmierzyć się reprezentantom różnych krajów w wielu kategoriach, impreza tak wysokiej rangi pokazuje jak szerokim zagadnieniem i jak wieloma gałęziami zajmuje się fryzjerstwo.

 

Mistrzostwa pokazują, że fryzjerstwo może stwarzać niemalże dzieła sztuki, przy odpowiednim wkładzie pracy, doświadczenia, kreatywności i serca. Jesteśmy dumni, że Polska na arenie międzynarodowej utrzymuje bardzo wysoki poziom, mamy również nadzieję, że w przyszłości nasz kraj będzie reprezentować liczniejsza reprezentacja fryzjerów i stylistów. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom mistrzostw oraz w imieniu Federacji Stylistów i Kreatorów zapraszamy do współpracy osoby i firmy powiązane z branżą fryzersko-kosmetyczną oraz szeroko ujętym światem artystycznym. Szczegółowych informacji udzieli Anna Zenkovska (juranart@o2.pl) – Przewodnicząca Federacji.

 

Zobacz fotoreportaż w naszej galerii